Lego® Town Set
- #9230-1
- 212 Parts
You might also like
Description
Classic set for helping children push the limits of their imagination by creating fun urban environments in which to unleash their imaginations. The set includes special elements, such as windows, decorated bricks, windmills and figures.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 212 |
| Age | 1½+ |
| Buildingtime | <1 h |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 40 cm |
| Packaging height | 16 cm |
| Packaging length | 40 cm |
| Packaging weight | 2 kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | 8 |
| exclusive mini figures | |
| Name | Town Set |
| MFR | 9230-1 |
| EAN | 5702014452114 |
| GTIN | |
| SKU | 9230 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2016 |
| Release | 01/2004 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
