Lego® Batwing Battle Over Gotham City
- #6863
- 278 Parts
You might also like
Description
Hanging on a ladder below his helicopter, The Joker prepares to drop a toxic laughing gas bomb on the citizens of Gotham City. Luckily help is at hand, as Batman swoops down in his super-fast Batwing. Can the caped crusader use the flick missiles to send The Joker spinning off into the sunset? You decide! Includes 3 minifigures: Batman, The Joker and a henchman. • Includes 3 minifigures: Batman, The Joker and henchman
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 278 |
| Age | 7-14 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 26 cm |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Batwing Battle Over Gotham City |
| MFR | 6863 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 6863 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2014 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
