Lego® Big Zoo
- #6157
- 147 Parts
You might also like
Description
The LEGO® DUPLO® family is visiting the big city zoo. They love watching all the different animals, like the panda, white tiger, sea lion and playful penguin. It's feeding time so the zookeeper rides around on his vehicle giving all the animals lots of yummy food. Includes 12 DUPLO animals and 4 DUPLO figures: 2 zookeepers, a female and a child. • Includes 4 LEGO® DUPLO® figures: 2 zookeepers, woman and child
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 147 |
| Age | 2-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 48 cm |
| Packaging height | 13 cm |
| Packaging length | 58 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Big Zoo |
| MFR | 6157 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 6157 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2013 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
