Lego® DUPLO® Deluxe Brick Box
- #5507
- 102 Parts
You might also like
Description
A perfect introduction to fun LEGO DUPLO building play! Providing endless hours of creative play, this deluxe set features great elements, such as two DUPLO figures, windows, a wagon base, a building plate and lots of other bricks. Comes in a deluxe storage box and includes an inspirational building booklet.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 102 |
| Age | 1½-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 27 cm |
| Packaging height | 22 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | LEGO® DUPLO® Deluxe Brick Box |
| MFR | 5507 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 5507 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2014 |
| Release | 01/2010 |
| Build-sections | |
| Build-steps |

