Lego® DUPLO® Large Brick Box
- #5506
- 71 Parts
You might also like
Description
The ideal starter set to fun LEGO DUPLO construction play! Packed with great play starters and special elements to inspire building, this set delivers unlimited creative building fun! Also features inspirational building booklet and clean-up becomes fun with the sturdy storage box.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 71 |
| Age | 1½-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 19 cm |
| Packaging height | 22 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | LEGO® DUPLO® Large Brick Box |
| MFR | 5506 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 5506 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2014 |
| Release | 01/2010 |
| Build-sections | |
| Build-steps |

