Lego® My First Zoo
- #6136-1
- 60 Parts
You might also like
Description
It's another fun day at the zoo. With four cute zoo animals, including a baby elephant, tiger, polar bear and giraffe, there's always something for the friendly zoo keeper to do, like feeding the animals. DUPLO bricks, figures and animals are colourful, safe and sturdy for little hands and big imaginations. • Includes girl zoo keeper with DUPLO zoo vehicle
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 60 |
| Age | 2-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | 1 kg |
| Packaging width | 26 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | 1 kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | 1 |
| exclusive mini figures | |
| Name | My First Zoo |
| MFR | 6136-1 |
| EAN | 7332779825366 |
| GTIN | |
| SKU | 6136 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2015 |
| Release | 01/2011 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
