Lego® Photo Safari
- #6156
- 67 Parts
You might also like
Description
The film crew is on safari. They have spotted lots of wild animals including an ostrich, a hippo, a giraffe, a leopard, an elephant with its baby and even a dangerous crocodile with a fish in its mouth! When the sun goes down, the crew loves sitting around the fire talking about what they've seen. Includes 8 LEGOz® DUPLO® animals and 3 DUPLO figures: 2 males and a female. • Includes 3 LEGO® DUPLO® figures: 2 males and a female
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 67 |
| Age | 2-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 38 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 48 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Photo Safari |
| MFR | 6156 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 6156 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2014 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
