Lego® Zoo Truck
- #6172
- 8 Parts
You might also like
Description
The big lion is moving to a new zoo. Load it onto the Zoo Truck, jump in the front and drive it to its new home. Be sure to drive carefully though. We don't want to bump the lion around! Includes lion and zookeeper LEGO® DUPLO® figure. • Includes zookeeper LEGO® DUPLO® figure
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 8 |
| Age | 2-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 19 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 35 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Zoo Truck |
| MFR | 6172 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 6172 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2013 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
