Lego® Fire Station
- #6168-1
- 63 Parts
You might also like
Description
The alarm has sounded! Slide down the slippery slide, jump in the vehicle, sound the siren and switch on the flashing lights! The cool fire station has everything a good fireman needs to get the job done! Start putting out fires! Includes 2 firemen LEGO® DUPLO® figures. • Includes 2 firemen LEGO® DUPLO® figures
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 63 |
| Age | 2-5 |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | 1 kg |
| Packaging width | 38 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 48 cm |
| Packaging weight | 1 kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | 2 |
| exclusive mini figures | |
| Name | Fire Station |
| MFR | 6168-1 |
| EAN | 5052415404770 |
| GTIN | |
| SKU | 6168 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2014 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
