Lego® Lionel Messi – Soccer Legend
- #43015-1
- 958 Parts
- HRP 63.5 €
Lego® Lionel Messi – Soccer Legend
- #43015-1
- 958 Parts
- HRP 63.5 €
You might also like
Description
Kids create their very own Lionel Messi merch with this cool building set that lets boys and girls create a collectible soccer figure.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 958 |
| Age | 12+ |
| Buildingtime | 2-3 h |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 38 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 26 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Lionel Messi – Soccer Legend |
| MFR | 43015-1 |
| EAN | 5702018069554 |
| GTIN | |
| SKU | 43015 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2028 |
| Release | 05/2026 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
