Lego® Book Nook: Dumbledore's Office
- #76478
- 1182 Parts
You might also like
Description
Build a LEGO® Harry Potter™ book nook that opens to reveal Albus Dumbledore’s office, full of iconic accessories for display and magical play.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 1182 |
| Age | 10+ |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 28 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging length | 43 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Book Nook: Dumbledore's Office |
| MFR | 76478 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 76478 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2027 |
| Release | 06/2026 |
| Build-sections | |
| Build-steps |

