Lego® Fun with Vehicles
- #4635
- 525 Parts
You might also like
Description
Get your motor running with the wide world of LEGO® vehicle building! Includes 2 male minifigures, wheels, workshop tools and lots of color-coded basic elements for the ultimate LEGO vehicle set. Create cars, trucks, racing cars and more! Also includes a booklet containing easy-to-follow building instructions and inspirational ideas. • Includes 2 male minifigures
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 525 |
| Age | 4+ |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 26 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | Fun with Vehicles |
| MFR | 4635 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 4635 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2013 |
| Release | 01/2012 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
