MouldKing® L4 Gasoline Engine
- #10087
- 1787 Parts
- HRP 69.95 €
MouldKing® L4 Gasoline Engine
- #10087
- 1787 Parts
- HRP 69.95 €
You might also like
Description
Discover the MouldKing L4 Gasoline Engine 10087, a captivating building block set that brings the intricate world of mechanics right to your fingertips. With over 1,700 pieces, this set is designed for those who have a passion for engineering and want to explore the inner workings of a gasoline engine. Featuring moving pistons, a functional ignition system, and a host of meticulously crafted components, this building set stands out as an educational and entertaining experience.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 1787 |
| Age | 14+ |
| Buildingtime | |
| Product width | 23 cm |
| Product height | 20 cm |
| Product length | 33 cm |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 49 cm |
| Packaging height | 39 cm |
| Packaging length | 10 cm |
| Packaging weight | 2 kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | L4 Gasoline Engine |
| MFR | 10087 |
| EAN | 6972316269676 6972316269683 |
| GTIN | |
| SKU | 10087 |
| Brand | MouldKing |
| Brick-Manufacturer | GoBricks |
| Designer | SKC_LEGO |
| EOL | |
| Release | 04/2024 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
