Lego® The Lord of the Rings: Minas Tirith™
- #11377
- 8278 Parts
- HRP 599.99 €
Lego® The Lord of the Rings: Minas Tirith™
- #11377
- 8278 Parts
- HRP 599.99 €
You might also like
Description
Recreate Gondor’s legendary White City with this collectible LEGO® Icons The Lord of the Rings Minas Tirith™ building set for adults.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 8278 |
| Age | 18+ |
| Buildingtime | |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | --- kg |
| Packaging width | 52 cm |
| Packaging height | 35 cm |
| Packaging length | 38 cm |
| Packaging weight | --- kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | |
| exclusive mini figures | |
| Name | The Lord of the Rings: Minas Tirith™ |
| MFR | 11377 |
| EAN | |
| GTIN | |
| SKU | 11377 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2028 |
| Release | 06/2026 |
| Build-sections | |
| Build-steps |

