Lego® Mia's Forest Adventure
- #41363-1
- 134 Parts
- HRP 11.9 €
Lego® Mia's Forest Adventure
- #41363-1
- 134 Parts
- HRP 11.9 €
You might also like
Description
Head into the woods with LEGO® Friends Mia for a forest adventure. From her wooden lookout tower, help Mia use her binoculars to search for animals. Look, there’s a frog. And what has she seen? A baby bear struggling to reach a beehive high in the trees! Help Mia swing the beehive down so the bear can eat his fill of honey, then whizz off across the bridge on her cool electric skateboard using the remote control for some more nature spotting. • Includes a Mia mini-doll figure, plus 2 animal figures: a bear and a frog.
Categories
Offers
Shipping to
Displayed prices may differ from actual offers. We update prices regularly, but offers on the linked pages may change quickly. Please note that we earn a commission on some qualified purchases made through partner links (e.g., from Amazon, eBay, or other shops). This only applies to links used within affiliate programs. There are no additional costs for you, and we also provide non-affiliate links to ensure a comprehensive overview of available offers.
Technische Daten
| Partcount | 134 |
| Age | 6+ |
| Buildingtime | <1 h |
| Product width | |
| Product height | |
| Product length | |
| Product weight | 0 kg |
| Packaging width | 14 cm |
| Packaging height | 5 cm |
| Packaging length | 19 cm |
| Packaging weight | 0 kg |
| Complexity | |
| Mini figure count | 1 |
| exclusive mini figures | |
| Name | Mia's Forest Adventure |
| MFR | 41363-1 |
| EAN | 5702016369380 |
| GTIN | |
| SKU | 41363 |
| Brand | Lego |
| Brick-Manufacturer | |
| Designer | |
| EOL | 2019 |
| Release | 01/2019 |
| Build-sections | |
| Build-steps |
